تیتر خبرها

تصمیمات جدید چه تاثیری بر بورس دارد؟

شاخص کل در بازار بورس امروز ۲۲ هزار و ۳۰۵ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و ۱۹۲ هزار واحد رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، براساس معاملات امروز بیش از ۱۳ میلیارد و ۳۹۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲۹ هزار و ۱۵1 میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۸۵۴ واحد کاهش به ۴۲۰ هزار و ۱۱۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۵۵۹ واحد افت به ۲۷۴ هزار و ۷۵۴ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۱ هزار و ۸۴۱ واحد و شاخص بازار دوم ۲۵ هزار و ۸۴۷ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۳۰ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۷۸۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۳۶۳ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۲۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۳۰۷ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۲۵۵ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۴۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

مصطفی صفاری، کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین افزود: حتی با شیوع کرونا، امارات نیز نسبت به تغییر دامنه نوسان اقدام کرد.پبش از این دامنه نوسان مثبت و منفی ١٠ درصد بود که به مثبت ١٠ و منفی ۵ درصد تغییر کرد.
وی گفت: باید در انتظار ١٠ اسفند باشیم تا تکلیف برجام روشن شود و البته با شفاف شدن وضعیت اقتصادی و سیاسی، دورنمای بازار نیز مشخص خواهد شد.
او با تاکید بر اینکه با تغییر فضای سیاسی این دستورالعمل نیز قابل تغییر است اما در شرایط کنونی، این تصمیم درستی است که اتخاذ شد.
وی با اشاره به اینکه تزریق پول و افزایش حجم معاملات زمینه را برای مثبت شدن بورس در دو روز اخیر فراهم کرد، گفت: البته ابهامات تا حدی اصلاح شده و هر چه به پایان سال نزدیک شویم جذابیت بورس بیشتر می‌شود.
وی ادامه داد: البته بعد از تصمیمات اختیار آزادسازی قیمت ها دست مجلس و شورای رقابت است پس در حیطه تصمیمات شورای بورس خوب عمل کرد.
وی با اشاره به اینکه در هفته آینده دستورالعمل های جدید اجرایی می‌شود، ادامه داد: به نظر می‌رسد سهم‌های شاخص ساز در حال حمایت شدن هستند .
او تاکید کرد: در شرایط فعلی من بازار را دچار نوسان کاهشی یا افزایشی شدید  نمی‌بینم و این وضعیت بی‌تردید تا دهم اسفند ادامه دارد.

مطلب پیشنهادی

شهرهای مولد با رویکرد آبزی‌پروری در سواحل استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، احمد محمدی‌زاده در نشست بررسی طرح‌های پرورش ماهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *