تیتر خبرها

توزیع کارت اعتباری سهام عدالت شروع شد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که عضو شورای عالی بورس از ابتدای خرداد ماه وعده اعطای کارت اعتباری سهام عدالت را داده پس از گذشت ۹ ماه بلاتکلیفی، به تازگی رئیس جدید سازمان بورس گفته که از هفته آینده این طرح اجرایی می‌شود.

محمدعلی دهقان دهنوی در دومین جلسه با عنوان رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرده است: با تصویب هیات مدیره سازمان بورس، مقرر شد؛ اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت توسط بانک‌ها طی هفته پیش رو عملیاتی شود. همچنین مذاکره لازم برای تعمیم این خدمات به سایر سهامداران به ویژه سهامداران خرد نیز در دستور کار قرار گیرد.

از خرداد ماه که خبر پرداخت وام به پشتوانه سهام عدالت مطرح شد تا پایان آذر ماه مسئولان بهانه‌های مختلفی را تعلل در اعطای کارت اعتباری سهام عدالت عنوان می‌کردند تا این که بلاخره در پایان آذر ماه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرد که آماده ارائه سرویس‌های لازم به بانک‌ها برای اعطای کارت‌های اعتباری به دارندگان سهام عدالت است و بانک‌ها می‌توانند بر مبنای ارزش روز دارایی افراد، برای اعطای اعتبار بر اساس مکانیزم‌های اعتباری خود اقدام کنند.

اما ماجرا به همین جا ختم نشد، الان بیش از یک ماه و نیم است که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی می‌گوید زیرساخت‌ها آماده است، اما در طرف مقابل بانک‌ها می‌گویند که پیش تفاهم‌نامه را دریافت کرده‌اند.

در پایان دی درباره علت تعلل در اعضای کارت اعتباری سهام عدالت روابط عمومی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به تجارت‌نیوز گفت که کارها نهایی شده و برای شروع این طرح دنبال وقت از وزیر اقتصاد هستیم تا مراسم افتتاح را برگزار شود.

با توجه به این که سهامداران ۹ ماه است فقط وعده اعطای کارت اعتباری سهام عدالت را می‌شوند باید دید رئیس جدید سازمان بورس به وعده خود عمل می‌کند یا این نیز همانند دفعات قبلی بهانه جدیدی برای اجرایی نکردن عنوان می‌کنند.

قرار بود در این هفته مصادف با روز ۲۲ بهمن، ۳۰ درصد سوم سهام عدالت آزاد شود اما وزیر اقتصاد گفت که برنامه‌ای برای آزادسازی مابقی سهام عدالت نداریم.

مطلب پیشنهادی

شهرهای مولد با رویکرد آبزی‌پروری در سواحل استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، احمد محمدی‌زاده در نشست بررسی طرح‌های پرورش ماهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *