تیتر خبرها

خاتمی: مشکلات اقتصادی زیربنای بخشی از آسیب‌های فرهنگی است/ از کارهای خودسرانه در مسئله حجاب پرهیز شود

آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های این هفته (18 فروردین) درباره نام‌گذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «مهار تورم و رشد تولید» گفت: نام‌گذاری سالها تشریفاتی نیست و حاصل کارشناسی و فکر زیاد است که مشکل کشور چیست و راه‌حل آن چیست؛ این نام‌گذاری‌ها نقشه راه مسئولان است و طرح و لوایح باید در مسیر مهار تورم و رشد تولید باشد.

وی افزود: نام‌گذاری امسال حکیمانه است چراکه تورم مشکل مردم ماست و صابونی است که به تن همه مردم ما خورده است و این وفاداران به انقلاب و بزرگانی که راهپیمایی سال گذشته را با افتخار انجام دادند، انتظار دارند که معیشت‌شان سامان یابد و جلوی گرانی‌های افسارگسیخته گرفته شود و تورم مهار شود اما اگر رشد تولید نباشد، رکود در پی آن می‌آید.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه “مشکل اقتصادی ما نزدیک به یک دهه است که گریبانگیر است و نام‌گذاری هرساله رهبر انقلاب نیز اقتصادی بوده و این مشکلات مسئله اصلی و زیربنای بخشی از آسیب‌های فرهنگی است”، گفت: جامعه قرآنی سه ویژگی دارد؛ اول امنیت که زیربنای همه توسعه‌هاست، آرامش مردم و این‌که دلهره و اضطراب نداشته باشند و سوم اینکه اقتصاد آباد و مرفه داشته باشند؛ این نام‌گذاری‌ها و شعارها در سمت و سوی این است که به آن جامعه قرآنی مطلوب برسیم.

آیت‌الله خاتمی با ابراز اینکه تحولات سیاسی به‌سمت تضعیف جبهه دشمن پیش می‌رود، اظهار داشت: به‌تعبیر رهبر انقلاب آمریکای اوباما ضعیف‌تر از آمریکای بوش بود، آمریکای ترامپ ضعیف‌تر از اوباما بود و آمریکای بایدن از ترامپ ضعیف‌تر است و دنیا هم به آن اعتراف دارد؛ آمریکا اعلام کرده است قصد ایجاد جبهه متحد عربی ضدایران دارد که به‌عکس‌ آن، توافق ایران و عربستان انجام شد و دیگر کشورها هم در صف توافق هستند؛ آمریکای لاتین که حیاط خلوت آمریکا بود امروز چهره‌های ضدآمریکایی‌ آنجا رأی می‌آورند.

وی به تزلزل بی‌سابقه در رژیم صهیونیستی اشاره کرد که در طول 75 سال عمر این رژیم منحوس سابقه نداشته است و گفت: مهاجرت‌های معکوس به دو میلیون نفر رسیده است و در طول 4 سال، 4 نخست‌وزیر عوض کردند و ائتلاف‌های حزبی شکل‌نگرفته متلاشی می‌شود؛ این دوقطبی شدید در رژیم سیاه صهیونیستی است و تظاهرات صدهاهزارنفری در شهرها با شعار مرگ بر حاکمان جنایتکارشان سر داده می‌شود. گنبد آهنین تنها تعداد کمی از موشک‌ها را مهار می‌کند و فکر می‌کردند با گنبد آهنین می‌توانند جلوی مقاومت را بگیرند. هفته آینده روز قدس است که ان‌شاءالله با شکوه شرکت خواهیم کرد که تضعیف این رژیم رو به زوال است.

امام جمعه موقت تهران با یادآوری بیانات اخیر رهبر انقلاب راجع به مسئله حجاب که فرمودند قصه حجاب یک مسئله شرعی است و هرکس دین‌باور است طبق فتوای همه مراجع به حجاب باور دارد و کشف حجاب هم حرام شرعی و هم حرام سیاسی است، خاطرنشان کرد: از اولین هفته‌های انقلاب امام راحل عظیم‌الشأن قاطعانه از حجاب گفتند و این‌که به‌خصوص در ادارات باید حجاب رعایت شود. این بی‌حجابی‌ها عادی نیست و پشت‌صحنه آن فروریختن بنیان خانواده و آرامش روانی جامعه و اندلیسیزه کردن ایران است. یک تئوریسن آمریکایی گفته است؛ “دو رکن را بزنیم ایران ساقط می‌شود؛ یکی ولایت فقیه و دیگری حجاب”! که البته آرزوی خود را به گور می‌برند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: بی‌حجاب‌ها هم جزو ملت هستند و اگر بدانند دشمن چه پشت‌صحنه‌ای دارد دست از این کارها برمی‌دارند. بیانیه وزارت کشور درباره حجاب، بیانیه خوبی بود و مردم می‌خواهند بیینند دولت و نظام به وظیفه خود درباره حجاب عمل می‌کنند یا خیر! همچنین همه نهادها باید وارد شوند و یک نهاد نمی‌تواند به‌تنهایی این کار را بکند.

وی تأکید کرد: همه چیز در این کشور باید بر محور قانون باشد و در برخورد با بی‌حجابی خودسرانه و منهای قانون برخورد کردن، قانون‌شکنی و منکر است و کارهای خودسرانه، حرکت مقدس مبارزه با بی‌حجابی را از بین خواهد برد.

امام جمعه موقت تهران همچنین یاد و خاطره شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر و خواهر مظلومه‌اش را که در 19 فروردین سال 59 به شهادت رسیدند و همچنین سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و شهید سپهبد صیاد شیرازی و دو شهید اخیر مدافع حرم را گرامی داشت.

مطلب پیشنهادی

میانکاله

چرا نباید پتروشیمی میانکاله ساخته شود؟

به گزارش خبرنگار محیط‌زیست خبرگزاری فارس، به‌ رغم مخالفت سازمان محیط‌زیست با ساخت مجتمع پتروشیمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *