تیتر خبرها

روایتی عجیب یک ورزشکار بعد از مریضی لاعلاج که او را تبدیل به مرد جنگلی کرد!

مورگان هافمن گلف‌باز می‌گوید: «به مدت ۱۰ روز ادرار خودم را نوشیدم، داروهای روان‌گردان مصرف کردم و برای مبارزه با بیماری وحشتناکم در جنگل زندگی می‌کنم.»

ممکن است تایگر وودز جذابیت اصلی مسابقات مسترز بوده باشد، اما در RBC Heritage همه نگاه‌ها به مورگان هافمن دوخته شده بود، کسی که اولین تورنمنت خود را پس از سال ۲۰۱۹ انجام می‌داد.

در سال ۲۰۱۶، شماره ۱ آماتور سابق جهان مبتلا به دیستروفی عضلانی غیرقابل درمان شد، که او را مجبور به ترک تور PGA کرد. او پس از نارضایتی از درمان تجویز شده توسط پزشکان، در جنگل‌های نپال و کاستاریکا ناپدید شد تا دور از همه زندگی کند. رویکردی جامع‌تر را در پیش گرفت و درمان‌های جایگزین را امتحان کرد.

هافمن به مدت ۱۰ روز ادرار خود را نوشید، داروهای توهم‌زا مصرف کرد و چیزی جز ۸۰۰ انگور در روز نمی‌خورد، و در تمام این مدت همسرش چلسی از او حمایت می‌کرد. هافمن ۳۲ ساله برگشته و اگرچه هفته گذشته در هیلتون هد موفق نشد، اما با استقبال خیلی خوبی مواجه شد.

فرد بزرگ بعدی

زمانی که هافمن در سال ۲۰۱۱ به یک حرفه‌ای تبدیل شد، او را گلف‌باز بزرگ بعدی می‌دانستند. او پیش از این، در دانشگاه ایالتی اوکلاهما در کنار ریکی فاولر، ستاره PGA، بازی کرده بود و آماتور شماره ۱ جهان بود. به خاطر ظاهر خوبش اسپانسرهای زیادی مجذوبش بودند. خیلی زود پولو رالف لورن، مسترکارد، بریتلینگ و تایتلست معاملات بزرگی با او امضا کردند.

اما در آخرین سالش در OSU، متوجه تغییرات فیزیکی در اندام خود شد. او حجم عضلانی قفسه سینه خود را از دست داد و چون هیچ دردی احساس نمی‌کرد، متوجه موضوع نشد. با گذشت سال‌ها، ماهیچه‌های رو به زوال سینه او شروع به تضعیف انعطاف بدن او کردند. به اشتباه تشخیص گرفتگی اعصاب او را دادند و بقیه بیمارستان‌های پیشروی آمریکایی هم در یافتن مشکل ناتوان بودند.

سرانجام در سال ۲۰۱۶، تشخیص دادند که او مبتلا به دیستروفی عضلانی فاسیوسکاپولوهومرال است؛ بیماری لاعلاجی که عضلاتش را می‌خورد. به اعتقاد پزشکان، هافمن فقط می‌تواند امیدوار باشد که برای مدت طولانی‌تری تحرک بدن خود را حفظ کند. هافمن با یادآوری آن لحظه گفت: «فقط ۵ دقیقه طول کشید. دکتر از پشت تلفن به من گفت که تو دیستروفی عضلانی فاسیوسکاپولوهومرال داری. من گفتم خب چه‌کار کنم؟ او به من گفت می‌توانم درمان‌های کمی انجام بدهم اما اوضاع دائم بدتر می‌شود. من گفتم همین؟»

هافمن به متخصص دیگری مراجعه کرد اما همین پاسخ را دریافت کرد. در ادامه گفت: «من می‌گفتم این احمقانه‌ترین حرفیست که تابه‌حال شنیده‌ام. لعنت بر شیطان. نمی‌توانید اینطوری با مردم رفتار کنید.»

سکان زندگی را به دست خودش گرفت

هافمن جوابی که می‌خواست نمی‌گرفت. در عوض راه دیگر و جایگزین‌های بیشتری برای خودش پیدا کرد. با همسرش چلسی به نپال سفر کرد و به مدت سه ماه دور از همه زندگی کرد. در آنجا با درمان باستانی ادرار تراپی آشنا شد. دو بار در روز ادرار خود را می‌نوشید و به لثه و بدن خود می‌مالید. این درمان را تا ۱۰ روز انجام داد، غذا نمی‌خورد و فقط کمی آب می‌نوشید.

هافمن در جست‌وجوی درمان‌های بیشتر، پزشکان را با «شفادهنده‌ها» در شبه‌جزیره نیکویا در غرب کاستاریکا جایگزین کرد. چون شنیده بود که مردم آنجا عمر طولانی‌تر و بدن سالم‌تری دارند. هافمن و چلسی مدتی را در نوسارا، محل مورد علاقه موج‌سواران و یوگی‌ها، گذراندند. آن‌ها همچنین در سال ۲۰۱۹ از نیکویا دیدن کردند و در آنجا آیاهواسکا را امتحان کردند؛ کوکتل روانگردان که به عنوان داروی معنوی در میان مردمان بومی آمازون استفاده می‌شود و حاوی ماده توهم‌زای بسیار قوی DMT است.

 

هافمن‌ هر ۵ ساعت یک بار به مدت ۴ روز یک فنجان از این مخلوط مخصوص را تحت نظارت یک شفادهنده می‌نوشید. او در مورد مصرف دارو گفت: «آن‌ها به شما می‌گویند تسلیم شو. نترس، فقط آرام باش و بگذار اتفاق بیافتد. دو شب اول چیزهایی به شکل الگوهای هندسی می‌دیدم. خیلی جالب بود. اما بعد متوجه شدم که تسلیم نشده‌ام. شب سوم گفتم باشد بیا برویم. سقف ناپدید شد. می‌توانستم تمام ستاره‌ها را ببینم. واضح‌ترین چیزی بود که دیده‌ام. یک پروانه کوچک هندسی از سمت چپم بالا آمد و زیرش پروانه کوچکی پرواز می‌کرد. آن‌ها شروع به تغذیه من از درخت انگور کردند و در انگورها می‌دیدم که طبیعت، برگ‌ها، درختان، خاک و توت‌ها مانند بنزین از طریق دهانم به درونم پمپاژ می‌شود. انرژی نمی‌گذاشت دهانم بسته شود. ناگهان فیل بزرگی ظاهر شد، حضور و انرژی آن را حس کردم. محافظت کامل. خیلی زیبا بود. سپس باید می‌نشستم و دود سیاهی از دهانم بیرون آمد. شفاگر کنار من گفت که او نیز آن دود را دیده است. احساس میکردم بیماری از من بیرون می‌آید. این نقطه عطف بزرگی در بهبودی من بود.»

معنویت ادامه دارد

اخیراً هافمن خانه‌ای کوهپایه‌ای در جنگلی در نوارا، کاستاریکا، خریداری کرد که دارای منظره اقیانوس است اما در و پنجره شیشه‌ای ندارد. در اینجا به کار روی خودش ادامه می‌دهد، از جمله انجام تمرینات تنفسی، مدیتیشن و تمرینات یوگا.

یک بار می‌خواست چیز متفاوتی را آزمایش کند و بنابراین به مدت ۱۷ روز فقط انگور خورد. روزی ۸۰۰ دانه انگور و از آنجایی که جعبه‌های انگور سوپرمارکت محله را خالی می‌کرد او را به شوخی «مرد انگوری» صدا می‌زدند.

اکنون با اضافه شدن تمرینات وزنه به برنامه‌اش، می‌تواند دوباره عضلات سینه‌ای خود را احساس کند. در این باره هم گفت: «سمت راستم بدتر بود. فقط استخوان باقی مانده بود. اما الان وقتی دستم را اینجا می‌گذارم و خم می‌شوم می‌توانم دوباره احساسش کنم. خیلی خیلی هیجان‌انگیز است.»

برنامه بعدی هافمن این است که تا سه هفته دیگر در ولزفارگو در مریلند بازی کند و برای دریافت کارت تور PGA تلاش کند. جنگجوی روحانی مصمم است تا با انتخاب‌های خود در زندگی به پزشکان ثابت کند که اشتباه می‌کردند.

مطلب پیشنهادی

میانکاله

چرا نباید پتروشیمی میانکاله ساخته شود؟

به گزارش خبرنگار محیط‌زیست خبرگزاری فارس، به‌ رغم مخالفت سازمان محیط‌زیست با ساخت مجتمع پتروشیمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *