تیتر خبرها

قانون‌شکنی عجیب توییتر / اطلاعات کاربران در خطر است؟

شبکه اجتماعی توییتر توسط مقامات آمریکایی به میزان ۱۵۰ میلیون دلار جریمه شد. این پلفترمدر مرحله ایجاد حساب ایمیل و شماره تلفن کاربران را به خاطر امنیت حساب کاربری آنها می‌گیرد. اما اخیرا مشخص شد که از این اطلاعات برای اهداف تبلیغاتی خود استفاده می‌کند. توییتر با کمک ایمیل و شماره تلفن کاربران آنها را هدف تبلیغات قرار می‌دهد.

به نقل از رویترز، طبق توافق این شبکه با وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا و کمیسیون فدرال تجارت این کشور، ایمیل و شماره افراد را تنها به دلیل حفظ امنیت از آنها می‌گیرد. اما طبق شکایت دادگستری آمریکا از توییتر، این شبکه اجتماعی نتوانسته است معلوم کند که آیا از این اطلاعات برای کمک به تجارت‌ها برای یافتن مخاطب هدف خود استفاده می‌کند یا خیر.
توییتر از قرار معلوم از ایمیل و شماره تلفن افراد به دلایلی مانند تایید دو مرحله‌ای استفاده می‌کند. اما معلوم شد که این اطلاعات در اختیار تبلیغ کنندگان قرار می‌گیرد تا تبلیغات خود را هدف‌دارتر انجام دهند. عجیب‌تر آنکه این افراد می‌توانند به مخاطبین کاربران، شماره تلفن‌ها و آدرس‌های ایمیل ذخیره شده آنها نیز دسترسی داشته باشند.
اما توییتر می‌گوید همیشه با کمیسیون فدرال تجارت همکاری داشته و از قوانین آن تخطی نکرده است.
توییتر ۹۰ درصد از درآمد سالانه خود را از تبلیغات کسب می‌کند. یعنی از ۵ میلیارد دلار درآمد این پلتفرم برای کمپانی توییتر ۴٫۵ میلیارد دلار آن از طریق تبلیغات است. وابستگی این کمپانی به این درآمد توجه ایلان ماسک را برای خرید این کمپانی به قیمت ۴۴ میلیارد دلار جلب کرد. ایلان ماسک از این وابستگی به تبلیغات انتقاد کرد و گفت می‌خواهد کاری کند تا کمپانی از راه‌های دیگری کسب درآمد کند. هر چند این معامله فعلا نهایی نشده است. او از توییتر در خصوص تعداد حساب‌های ناامن و فیک درخواست اطلاعات دارد.
پس از اعلام کمیسیون فدرال تجارت مبنی بر قانون‌شکنی توییتر ایلان ماسک گفت که اگر توییتر در این خصوص صداقت ندارد ممکن است در موارد دیگر نیز این عدم صداقت وجود داشته باشد.
توییتر بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر دارد و این اقدام کاربران این پلتفرم را هدف قرار داده است. این در حالی است که طبق چهارچوب‌های حریم خصوصی اتحادیه اروپا و آمریکا اطلاعات کاربر نباید به طریقی مورد استفاده قرار بگیرد که کاربر نسبت به آن رضایت ندارد.
پیش‌تر هم در سال ۲۰۱۸ مشخص شد که فیس‌بوک هم از شماره تلفن کاربران به همین منظور استفاده می‌کند.

مطلب پیشنهادی

چگونه روی گوشی سامسونگ دو واتس‌اپ نصب کنیم؟

واتس‌اپ محبوب‌ترین پیام‌رسان جهان است و اگرچه در ماه‌های اخیر قابلیت‌های زیادی به آن اضافه شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *